Header

دستگاه قضایی و پاسخ؟!

دستگاه قضایی و پاسخ؟!

? به گزارش “عدالت قضایی”؛ روند پیگیری پرونده‌های آمرین به معروف و ناهیان از منکر بار دیگر اعتراض دانشجویان عدالتخواه را به همراه داشت.

?این دانشجویان دو خواسته مهم داشتند:

1️⃣حضور یکی از مسئولان دادسرای انقلاب بین دانشجویان و مردم جهت پاسخ به سوالات پیرامون روند پیگیری پرونده املاک شهرداری تهران

2️⃣ علنی برگزار شدن دادگاه طبق اصل 165 قانون اساسی

?این اعتراض امروز صبح به همراه ورود یاشار سلطانی (گزارشگر فساد در املاک نجومی شهرداری تهران) جلوی دادگاه انقلاب تهران صورت گرفت.

دانشجویان عدالتخواه با اشاره به پرونده های #سیدمیثم_صفائیان، #منصور_نظری، #حسن_خسروآبادی و #یاشار_سلطانی اظهار داشتند؛ قوه قضاییه پس از برگزاری دادگاهِ قیام کنندگان علیه فساد و دادن حکم آن ها، پرونده را بی سرانجام رها کرده و یا برخوردی جدی و ریشه کن برای مبارزه با فساد انجام نمی دهد.

? این دانشجویان صبح امروز با در دست گرفتن پلاکارد هایی با شعارهای؛ «فساد دیدید دهان‌تان را گل بگیرید»، «باید کور شویم و فساد را نبینیم تا محاکمه نشویم»، «به جای پرداختن به ریشه‌ها و ام الفسادها به سراغ ضعفا نروید»، «مکرر می‌گویند فساد اقتصادی، اما این کار به زبان گفتن، تمام نمی‌شود بلکه نیازمند مبارزه عملی است»، « نقاط دچار آسیب در گردش مالی و اقتصادی را درست شناسایی کنید»، ضمن نشان دادن اعتراض خود ایستادند تا یک نفر از مسئولان دادسرای انقلاب بین مردم بیاید و پاسخ مطالبات و سوالات آن ها را بدهد.

?در ادامه دبیر کمیته عدالت قضایی بیان داشت: جلوی دادسرا ایستادیم تا کسی از مسئولان دادسرا #بین_مردم حضور پیدا کند و دربارهٔ روند پیگیری پرونده و علنی برگزار نشدن دادگاه توضیح دهد؛ اما آنقدر بین مردم و مسئولان دستگاه قضایی فاصله هست که حتی برای ما مشخص نیست که ماموران حفاظتی حرف ما را به مسئولان دستگاه قضایی رساندند یا خیر! نهایتا گفتند درخواست خود را کتبی بنویسید؛ اما اگر میخواستیم نامه بدهیم از همان دفتر جنبش عدالتخواه هم میتوانستیم و لازم به حضورمان جلوی دادسرا نبود و از طرف دیگر چون این درخواست را مثل سایر درخواست هایی که پیگیری شدنش مشخص نیست و آن را صرفا برای آرام کردن دانشجوها دانستیم، از این امر خودداری کردیم تا شاید مسئولان قضایی بین مردم حضور پیدا کنند.

?لازم به ذکر است که در حین برنامه یکی از دانشجویان به ایراد سخنرانی و بیان جایگاه مردم در جمهوری اسلامی پرداخت و اشاره کرد چرا در جامعه ای که در آن پیشوند جمهوریت در کنار اسلامیت آمده، بجای تقدیر و سپاس از مبارزان با فساد، با آنها برخورد های قهری صورت می گیرد؟

?در آخر نیز تجمع با آمدن یاشار سلطانی از دادگاه، پایان یافت. لازم به ذکر است که دادگاه یاشار سلطانی به دلایل نامعلوم برگزار نشد و تاریخ دادگاه وی به تاریخ دیگری موکول شد.

? منبع: عدالت قضایی

دستگاه قضایی و پاسخ؟!

http://www.musicfm.ir/?p=11215

موارد مرتبط

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.