Header

موسیقی کشور رو به نابودی جلو میره !

موسیقی کشور رو به نابودی جلو میره !

سلام به همه ی دوستان و همراهان عزیز دیروز و امروز ?

اول از همه تشکر میکنم برای این همه سال احترام و مهربانی بی حد و اندازه در تمام نقاط کشور ایرانه عزیزم و در ادامه حرفهام ، از شما میخوام به دقت و از دید کارشناسی به صحبت های من توجه کنید نه از دید گلایه .

حتما میدونید که من طی این سالها و از سال ١٣٨۴ که فعالیت خودم رو با رمیکس آهنگ اشکان و کوشان شروع کردم به شدت سعی داشتم کارهایی رو بسازم که اگر روزی به گذشته خودم برگرشتم به اون ها افتخار کنم و به فرزندم نشان بدم که روزهای جوانی و عمرم به هدر نرفته و گذشت عمرم در این سالها افتخاری برای خودم و موسیقی کشورم بوده.

در حال حاضر که موسیقی کشور رو به نابودی جلو میره ! که نابودی اون باعث و بانیش خود ما هنرمندها هستیم زنگ خطری شد برای خودم و حرفه هنریم ما با راه دادن کسانی در موسیقی کشور که ذره ای درک و سواد از هنر و موسیقی نداشتند و اجازه نظر دادن در کاری که تخصصی روی اون ندارن موسیقی و گوش مردم رو نابود کردیم .

وقتی خواننده ای میاد و میگه مهران کاری که من میگم انجام بده و تو کاریت نباشه ! دقیقا منظور اون شخص چیه ؟ یعنی پس من هم میتونم روی صدای خواننده نظری بدم که شما اصلا صلاحیت خواندن رو یک کار رو داری و یا ندارید ؟ یا روی ترانه کسی نظر بدم و اون رو به سلیقه و نظر غیر کارشناسانه خودم تغییر بدم ؟ هرگز این کار رو نمیکنم و نکردم اما خواننده های ما (تقریبا همه) سعی در دخالت در کارهایی دارن که تنها فکر میکنن در این کار ذره ای درک و تخصص دارن ما هنوز نتونستیم به خواننده ها بفهمانیم که چیزی به نام مشاوره و کمک گروهی بهتر جواب خواهد داد تا فکر و ایده ی غیر حرفه ای و بدون تخصص شما.

قبلا اینجوری نبود ! قبلا تو استودیو ها جلسات تمرین بود بین نوازنده ها و شاعر و آهنگساز ، همفکری بود حس و استعداد با هم درگیر بود ، منم منم های امروزی و آچار فرانسه بازی ها نبود ، کسی به همه کاره بودنش افتخاری نمیکرد . الان بدون هیچ آموزش و دوره تخصصی همه ادعا میکنن شاعر ، آهنگساز ، نوازنده ، خواننده و تنظیم کننده هستند .

چه کسی باید دل بسوزانه ؟ چه کسی باید جلوی آثار ضعیف موسیقی رو بگیره چه کسی باید جلوی پخش روزانه ۵٠٠٠ ترک موسیقی رو بگیره ؟ چه کسی باید جلوی ارزش هنر رو که الان به زیر یک میلیون تومان معامله میشه رو بگیره و اون رو بالا ببره ؟ چی کسی مسئول تحقیق موارد اجتماعی و اقتصادی مورد اهمیت موسیقی و هنره ؟ تا کی باید خواننده ثروت موسیقی رو به جیب بزنه و نفری ۵٠٠ هزار تومان کف دست هنرمند خاک خورده موسیقی بده ؟ تا کی مبلغ دریافتی ترانه و تنظیم و ملودی باید به زحمت پول اجاره خانه و پر کردن سفره هنرمندان رو برسونه ؟ هنرمندی که دغدغش پر کردن چاله های زندگیشه و خرج و مخارج سنگین این روزهاست که دیگه هنرش رو نمیتونه بسازه و ارائه بده !

من از خودم شروع کردم ، هزینه های زندگیم رو کم کردم ، زندگی خودم رو با همین مبالغ کم آموزش نرم افزار و میکس سپری میکنم اما (کارم رو مفت و بی کیفیت و ارزان و بی تحقیق و بی ارزش به کسی تحمیل نمیکنم ) ، ( کارم رو عجله ای و دم خروج آلبومی و با استرس و بدون فکر تحویل نمیدم ) ، ( کاری رو با زور و تحمیل کردن ترانه و ملودی های غیر اصولی و با ساختار ضعیف قبول نمیکنم ) ، ( حق دخالت به کسی در کارم حتی اگر ناچیز هم باشد روی کاری که برایش وقت و انرژی و تخصص دارم را نخواهم داد ) ، ( کار هنری یک اتفاق و حادثه است نه یک پروژه ساختمانی برای تولید آن تاریخ تحویل نخواهم داد مثل سالهایی که رمیکسهای تکرار نشدی من تا یک سال تفکر و آزمون و خطا پشتش بود)

صحبت های من از روی دلسوزی و هنر کشور است نه خودخواهی من .

مهران عباسی

موسیقی کشور رو به نابودی جلو میره !

http://www.musicfm.ir/?p=8167

موارد مرتبط

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.