Header

پذیرایی از کارگران شهرداری

پذیرایی از کارگران شهرداری

?اخیرا برای دیدار با خانواده به ایران سفر کرده‌بودم. مشغول گفت و گو با پدر و مادرم در خانه بودم و یک سری کارگر شهرداری هم داشتند در کوچه کار می‌کردند که فکر کنم در حال تعمیر خط گاز بودند. حدود ساعت ۱۱ صبح بود که یکی‌شان زنگ در را زد و گفت که «اگه می‌شه برامون چایی بیارید!» مادرم هم خیلی عادی گفت که «باشه الان براتون میاریم». گفتم «مامان میشناختینشون؟» و مادرم گفت که «نه، فکر کنم همین کارگرهای شهرداری باشن». چایی دم کرد و براشون بردیم.

?فکر می‌کردم که چقدر احتمال داره که یک کارگری که در بوستون یا نیویورک در کوچه کار می‌کنه زنگِ درِ یک خونه رو بزنه و بگه برامون قهوه بیارید ما خسته شدیم؟ و اینکه اگر این کار رو بکنه اون آدم‌هایی که زنگ درشون زده شده چطور برخورد می‌کنند؟ و از تصویر‌سازی این داستان خنده‌ام گرفت (که البته فکر کنم مردم خوب برخورد می‌کنند، اما احتمالا از ذهن کارگرها رد نمیشه که همچین درخواستی رو داشته باشند).

?تعاملات ساده‌ای از این دست ممکن است برآمده از فرهنگی باشد که در آن افراد بدون اینکه همدیگر را بشناسند احساس نزدیکی بیشتری به هم می‌کنند. قبلا در مورد آسیب‌های احتمالی این فرهنگ هم نوشتیم، اما گاهی اوقات این نزدیکی تجربه‌ی دلپذیری ایجاد می‌کند. در غرب حریم آدم‌ها گاهی اینقدر جدی گرفته می‌شود که این برخوردهایِ خوبِ اجتماعی جایی در آن ندارند.

پذیرایی از کارگران شهرداری

http://www.musicfm.ir/?p=11086

موارد مرتبط

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.