Header

بنیامین بهادری

بیوگرافی بنیامین بهادری

بنیامین بهاد‌‌ر‌ی (وحید بهادری) خواننده‌ی ایرانی موسیقی پاپ در ۱۸ شهریور ۱۳۶۱ در‌خانواده‌ای مذهبی در‌تهران متولد شد.

بنیامین بهادری

بنیامین لیسانس ادبیات فارسی دارد و‌این به آن معنی است که شعر‌ و‌ ترانه را به خوبی درک می‌کند و در‌ترانه‌هایش از‌تحصیلات خود استفاده کامل را می‌‌برد. خانواده بهادری پنج فرزند دارد، چهار پسر‌و‌ یک دختر‌ که‌ «بنیامین» فرزند آخر‌ خانواده است. او در‌مورد بزرگ این خانواده یعنی پدرش می‌گوید: «پدرم کارمند دولت بود و‌سال‌هاست که بازنشسته شده و‌مادرم هم خانه‌دار‌است.

بنیامین بهادری

از کودکی علاقه بسیاری به فراگیری موسیقی داشت. ۱۶ ساله بود که به شعر و موسیقی روی آورد در‌سن۱۹ سالگی به فراگیری گیتار‌ پرداخت و قبل از شروع به کار‌حرفه‌ای به ترانه‌سرایی می‌پرداخت و سپس به صورت حرفه‌ای آهنگ‌سازی را شروع کرد، در این مدت در‌چند آهنگ و ترانه با خوانندگان دیگر موسیقی پاپ همکاری داشت و یک آلبوم به نام گل‌های رنگین‌کمان برای کودکان ساخته و سرانجام با آلبوم ۸۵ خوانندگی را به‌صورت حرفه‌ای آغاز کرد.

بنیامین و یگانه

 

بنیامین و بهرام رادان

 

آلبوم‌ها:

آلبوم‌۸۵:

آلبوم 85 بنیامین

اولین اثر‌رسمی بنیامین آلبوم ۸۵ نام داشت. این آلبوم که به‌صورت اتفاقی توسط تنظیم کنندهٔ آلبوم لو‌رفت، با ترانه دنیا دیگه مثل تو نداره که با نام خاط‌ره‌ها در آلبوم قرار‌داشت، شروع می‌شد. شاعر‌ ترانه‌های این آلبومسید فرید احمدی و تنظیم اثر به‌عهده نیما وارسته بود. این آلبوم شامل ١٠ قطعه بود که قطعه دختر‌آفتاباز آن حذف شد.

آلبوم۸۸:

بنیامین 88

دومین اثر‌بنیامین بهاد‌ری که پس از کش‌و‌قوس‌های فراوان و بعد از‌بیش از ۱۰ بار‌به تعویق افتادن بالاخره در ‌۸اردیبهشت ۱۳۸۸ منتشر‌ شد. بر‌طبق ر‌وال آلبوم قبلی نام این آلبوم هم ۸۸ گذاشته شد و در‌ همان رو‌زهای اول توجه همگان را به‌خود جلب کرد. بنیامین ۸۸ در‌عرض یک‌ هفته توانست به فروش ۵۰۰٬۰۰۰ نسخه‌ای دست پیدا کند که در‌ نوع خود و در‌ایران که اکثر‌ مخاطبان آهنگ‌ها را از‌ اینترنت دانلود می‌کنند، یک فروش قابل توجه است. در مصاحبه‌ی منتشر‌شده از‌بنیامین در‌ اردیبهشت ۱۳۸۹، علی‌‌رغم اینکه وی‌ آلبوم ۸۸ را یک آلبوم کاملاً حرفه‌ای قلمداد می‌کند، اما آلبوم ۸۵ ‌را به مراتب موفق‌تر‌ و‌ بهتر‌ ارزیابی کرده است. این آلبوم ۱۷ قطعه دارد و انتشار‌ آن به‌طور‌ همزمان در‌ ایران و‌آمریکا انجام شد.‌ انتشار‌ آن را دو‌ شرکت‌هنری به نام‌های آوای‌نکیسا(توزیع‌کننده در‌ایران) و‌ ترانه شرقی (توزیع کننده در‌آمریکا) بر‌عهده داشتند. شاعر‌ ترانه‌های این آلبوم سید فرید احمدی و‌ تنظیم بر‌عهده پیام شمس بود. آهنگسا‌زی این آلبوم نیز‌ توسط بنیامین صورت گرفته‌ است.

آلبوم ماه مهربون:

ماه مهربون بنیامین

در‌سال ۸۴ آلبومی با اشعا‌ری مذهبی و در‌ وصف امام حسین و‌ اهل‌بیتش که توسط فرید احمدی سروده شده‌بود با صدای بنیامین روی سایت‌ها قرار‌گرفت که تا‌ به امروز‌ جز پر‌مخاطب‌ترین ترانه‌های مناسبتی است.

آلبوم ۹۳:

 

بنیامین 93

در‌تاریخ چها‌ردهم اسفند ۱۳۹۲ سومین اثر‌ بنیامین که شامل ۱۲‌آهنگ است منشر‌ شد. وی برای اولین‌بار‌ عکس دخترش‌ “بارانا” ‌را که قرار‌ بود بصورت سورپرایز‌ برای طرفدا‌رانش رونمایی کند بر‌روی جلد آلبوم خود قرار‌داد، یک عکس یادگاری نیز‌ درون آلبوم قرار دارد. اشعار‌ این آلبوم ‌را فرید احمدی سروده و‌ تنظیم تمام قطعات را نیز نیما وارسته انجام داده، این آلبوم توسط موسسه هنر‌اول و آوای هنر در‌سراسر‌ایران منتشر‌شده‌است،‌ این آلبوم در‌عرض ده روز‌ در‌ تمام کشور‌ تمام شد و‌ به تیراژ‌ دوم رسید.‌

کنسرت‌ها

کنسرت در‌آمریکا:

کنسرت بنیامین در آمریکا

بنیامین از ‌۱ می ۲۰۱۰ (۱۱ شهریور ۱۳۸۹) به مدت دو‌ ماه و‌ نیم در‌کشو‌رهای آمریکا و کانادا به‌ اجرای کنسرت پرداخت که اولین نوبت برگزا‌ری کنسرت وی در‌شهر‌ لس‌آنجلس بود. شهرهای بعدی که می‌بایست بنیامین در‌ آنها به اجرای کنسرت می‌پرداخت عبارت بودند از: واشنگتن، نیویورک، دالاس، سندیگو،شیکاگو و بعد از ۳‌هفته استراحت، در‌ شهرهای تورنتو، مونترال و ونکوور. در‌ این تور‌ به دلیل هزینه‌ی بالای اعزام و‌ اسکان نوازنده در‌ آمریکا و‌ همچنین مشکلات احتمالی روادید برای گروه همراه، از‌ اعزام نوازنده‌ی ایرانی خودداری شد و در‌ عوض از‌ نوازندگان آمریکایی کمک گرفته شد. اجرای این کنسرت با مخالفت‌هایی از‌ جانب چندین شبکه تلویزیونی فارسی‌ زبان لس‌آنجلس و گروه‌های اوپوزوسیون مقیم آمریکا همراه شد. با این وجود در‌ تالار‌ لس‌آنجلس و‌ با حضور ۶۰۰۰ ایرانی، اولین اجرای بنیامین انجام شد.

تور‌سراسر‌جهان:

تور بنیامین

او‌ همچنین در‌ دو‌ مرحله در‌ شهرها و‌ کشورهای مختلف اروپا از‌ قبیل کلن، لندن،‌ استکهلم،‌ امستردام،‌هامبورگ و…‌ همچنین در‌ قاره‌ استرالیا و تاجیکستان،‌ مالزی و‌ دوبی به اجرای‌ کنسرت پرداخته‌ است.

تور‌سراسر‌ایران:

تور بنیامین در ایران

بنیامین مجموعه آثارش را در‌ توری سراسری که از‌ شیراز‌ و‌ گرگان و‌ ساری تا بندرعباس و‌ ارومیه و… ادامه داشت برگزار‌ کرد، او همچنین صدمین کنسرت خود را در‌ مهرماه سال ۹۲ به‌صورت رایگان در‌ کنار‌ دریاچه چیتگر‌ تهران برگزار‌ کرد‌ که با استقبال چند ده هزار‌ نفر از‌ مخاطبان او‌ اجرا شد.

 

کنسرت بنیامین

فوت همسر‌بنیامین بهادری

همسر بنیامین

در‌ تاریخ ۳۰ آذر ۱۳۹۲ بنیامین بهادری در‌ حال رانندگی در‌یکی از‌ خروجی‌های اتوبان‌ همت دچار‌ سانحه تصادفیشد. در‌ این سانحه رانندگی آسیبی به بنیامین بهادری و دختر ۲ ساله‌اش “بارانا” وارد نشد اما نسیم حشمتی همسر‌ وی که پشت فرمان ماشین بود جان خود را از‌ دست داد.

بنیامین بهادری

تاثیر‌ مرگ نسیم حشمتی در‌ زندگی بنیامین بهادی به حدی بود که او‌ به یاد او‌ آهنگ یه‌خونه را آماده کرد که اسم نسیم در‌ آن بکار‌ برده شده‌است: «آی نسیم، آهای نسیم نگو که دیگه به‌هم نمی‌رسیم».

بنیامین بهادری خواننده مطرح موسیقی پاپ ‌در‌ اولین واکنش به سانحه تصادف و‌ فوت همسرش در‌حالی که به شدت گریه می‌کرد گفت: فعلا در‌ شرایطی نیستم که بتوانم در‌ این مورد صحبت کنم، مرگ همسرم من را شوکه کرد و فکر‌ نمی‌کنم بتوانم به این زودی‌ها این ماجرای تلخ را از‌ یاد‌ ببرم.

شعر‌ زیر‌ سروده بنیامین بهادری خواننده پاپ کشو‌رمان در‌ سوگ همسرش‌ است که در‌ اینستاگرام خود منتشر‌کرده‌ است:

جایی نمی‌‌روی که دل بد‌ گمان‌ من

تا بازگشتن تو‌ به صد‌ جا نمی‌رود

حضور‌ هنرمندان در‌ مراسم ختم همسر‌ بنیامین بهادری:

بنیامین و نیوشا ضیغمی

 

بنیامین و احسان خواجه امیری

بنیامین و امیر جعفری

بنیامین و مهدی یراحی

عکس‌های بنیامین بهادری:

بنیامین بهادری

بنیامین بهادری

بنیامین بهادری

بنیامین بهادری

بنیامین بهادری

بنیامین بهادری

بنیامین بهادری و همسرش و دخترش

http://www.musicfm.ir/?p=2062

موزیک ها

موزیک ویدئو ها

کنسرت ها

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.