Header

محمد بیباک

بیوگرافی محمد بیباکبیوگرافی محمد بیباک

نام : محمدرضا

نام خانوادگی : بهادری

تاریخ تولد : ۱۲ آذر ۱۳۶۴

محل تولد : تهران

سبک : رپ

سال های فعالیت : ۱۳۸۲- تا کنون

محمدرضا بهادری با نام مستعار «بی‌باک» خواننده رپ فارسی می باشد . بیشتر ترانه‌های بی‌باک انتقاد و اعتراض به مشکلات و بحران‌های اخلاقی و اجتماعی نظیر فقر، اعتیاد، بی‌کاری، تفرقه، جنگ، روسپی‌گری، طلاق و غیره است . وی تنها و اولین خواننده رپ فارسی می باشد که توانست در ایران به صورت رسمی کنسرت پخش کند . بی‌باک در نوجوانی ابتدا با گوش دادن به موسیقی رپ از خوانندگانی همچون امینم، توپاک، ناس با موسیقی رپ آشنا شد. اولین آهنگ او بی تو هیچم بودم که برای پدر خود خوانده بود.
انتخابات۱۳۸۸بیوگرافی محمد بیباک

وی قبل از انتخابات تک‌آهنگ موج مثبت را با همراهی احسان غیبی خواند که در این آهنگ از همهٔ مردم، مشارکت در انتخابات و تلاش برای ساخت ایران را خواست . به دنبال حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸، او ترانهٔ «می‌نویسم» را منتشر نمود که دربارهٔ از بین رفتن اتحاد بین ایرانیان و سوءاستفادهٔ برخی قدرت‌های جهانی از این تفرقه بود. او در این آهنگ، بدون طرفداری از کسی، مردم را به اتحاد خواند .
توسعه رپ فارسی
بدون شک بی‌باک از بزرگترین توسعه دهندگان رپ فارسی است. با آهنگ‌هایی همچون: گله، خیابونای شهر من، الف مثله… ، خدا نزدیک است، ۳۰۰، سحر نزدیک است، خودم دلواپست میشم، وقتی همه خوابیم، زندگی، قربانی بعدی  و… کمک شایانی به پیشرفت رپ فارسی کرد. او از معدود خوانندگان رپ فارسی بود که با همهٔ مشکلات از جمله، مجوز ندادن به رپ در ایران، جنگید و به صورت زیرزمینی در ایران به فعالیتش ادامه داد.
آثار

آثار وی را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد : قبل از تک آهنگ گله و بعد از آن. شاید شروع حرفه‌ای وی را بتوان بعد از آهنگ گله دانست. بی‌باک اولین آلبوم موسیقی رپ خود را با نام (این دوستی تمومه) با همراهی احسان غیبی ارائه داد؛ که این آلبوم در زمان خود با استقبال نسبتاً خوبی از سمت مخاطبین مواجه شد.

بیوگرافی محمد بیباک

از کارهای شاخص او می‌توان به آثار زیر اشاره کرد:

گله (با آهنگسازی مجید عندلیب)
خیابونای شهر من (با آهنگسازی حمید الله یاری)
زندگی (با آهنگسازی امیر ناصر احمدی)
الف مثله…(با آهنگسازی آرین بهاری)
غریبه (با آهنگسازی آرش نوایی)
خودم دلواپست میشم (با آهنگسازی آرتین زمانی)
تنهام (با آهنگسازی آرتین زمانی)
بذار برم (با آهنگسازی آرتین زمانی)
علی یعنی (به همراهی علی دهقان، با آهنگسازی مجید عندلیب)

 

گسترش صلح در دنیا

 

محمد بی باک ویدئویش در سال ۲۰۱۲ یعنی موزیک ویدئو (تصور کن)(Imagine)برای دنیایی در صلح خواند که با پوشیدن تی شرت زیبایی که به رنگ آبی کمرنگ و نماد زیتون زیبایی بودو شعر فوق‌العاده زیبایش به محبوبیت فوق‌العاده در مردم و حتی در سیاست داشت؛ و موزیک ویدئو بسیار زیبای آن که به کارگردانی خودش در اوکراین ساخته شد به موفقیتی غیرقابل تصور رسید.

آلبوم ها :

این دوستی تمومه – سر آمد زمستون – ۱۳۹۲

تک آهنگ ها :

گله – زندگی – علی یعنی – سیصد – بذار برم – دیگه نمی خوام – می‌نویسم – وقتی همه خوابیم – خودم دلواپست میشم – غریبه – سحر نزدیک است – الف مثله… – جنگیدم – میم و نون – تصور کن – کوچ

دانلود آهنگ جدید محمد بیباک به نام زرد

دانلود آهنگ جدید محمد بیباک به نام زرد

http://www.musicfm.ir/?p=2351

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.