Header

سخنرانی استاد رائفی پور در رابطه با زیر خیمه خورشید-شب دوم

1

سخنرانی استاد رائفی پور در رابطه با زیر خیمه خورشید-شب دوم

استاد علی اکبر رائفی پور در دومین شب از برگزاری ویژه برنامه ” زیر خیمه خورشید” که به مناسبت اربعین حسینی در کرمان برگزار می‌شود
در جمع جوانان هیئتی کرمان، گفت: اگر حقیقت ” هیهات من الذله ” را درک کنیم، باید جلو رفته و از سوریه عقب نشینی نکنیم.
وی با بیان اینکه بعد از سوریه نوبت جمهوری اسلامی ایران است، افزود:
سقوط سوریه یعنی عقب نشینی از ظهور و ما نخواهیم گذاشت پای سفیانی به ایران باز شود.
رائفی پور خاطرنشان کرد: ایرانی ها نقش اساسی در ظهور حضرت مهدی (عج)دارند و آخرالزمان را ما ایرانی ها رقم می‌زنیم.
وی با بیان اینکه دشمن امام زمان (عج) از سوریه برمی‌خیزد، گفت: کشور سوریه در ظهور نقش دارد، چگونه سوریه را خالی کنیم در حالی که دشمن امام عصر (عج) در آن‌جا است.
سخنران ویژه برنامه ” زیر خیمه خورشید” در بخش دیگری از سخنان خود با توصیه بر اینکه برخی‌ها عامدانه و جهت‌دار موضوعاتی شبه‌دار را که مدت‌ها قبل تمام شده است،
دوباره روی کار می‌آورند تا به اهداف شوم خودشان برسند، گفت: موضوعی را اخیرا واکاوی می‌کنند که قبر حضرت زینب (س) در سوریه نیست و در کشور مصر است یا اینکه در مورد سن و نام حضرت رقیه بنت الحسین (ع)، بحث می‌کنند.
وی تصریح کرد: چه فرقی می‌کند سن حضرت چقدر است، یا چه فرقی می‌کند که قبر حضرت زینب در کجاست،‌ به هوش باشید که بعضی ها می‌خواهند با مسائل فرعی شما را به انحراف بکشند تا به اهداف پلید خود برسند.
رائفی پور با بیان اینکه دشمن در فکر این است که هیئت ها را از بین ببرد و در هیدت های مذهبی بدعت به وجود بیاورد، گفت: ‌او به خوبی می داند که تا جلسات اباعبدالله الحسین هست، کاری از پیش نمی‌برد و نخواهد برد.
وی با اشاره به اینکه ‌برخی بدی‌ها را نباید بازگو کرد، افزود: چرا به شیطان کثرت می‌دهید، چیز بدی که اتفاق افتاده را با بازگوئی آن موضوع،جلوه ندهید چرا که بازگوئی بدی‌ها خودش گناه است.
این محقق و پژوهشگر تاریخ اسلامی با اشاره به اینکه انسان همیشه در مسیر امتحان الهی قرار دارد، گفت: بعید و شاید غیر ممکن باشد که تاریخ عباسی چون عباس بن علی بن ابی طالب (ع) را به خودش ببیند.
وی افزود:‌ امام شناسی را از عباس (ع) بیاموزید عباس به فهمی از امام شناسی رسیده است که تاکنون کسی اینگونه نیامده است.
رائفی پور در بیان صفات حضرت عباس (ع) تنها به یک مورد اشاره کرد و اذعان داشت: عباس (ع) فرمانده سپاه امام حسین (ع) بود، فرماندهی در جنگ چیز کمی نیست اما امام به او گفت: عباسم برو برای اهل خیام آب بیاور.
وی تشریح کرد:‌هر کس دیگری بود، می گفت: من باید جنگ کنم با این ابهتم این چه فرمانی به من داده است مرا مسخره نموده است.
رائفی پور،  گفت: اما عباس (ع) با اینکه انتظار جنگ را داشت تا زودتر از همه در راه خدا شهید شود، به فرمان امام خود لبیک گفت و در راه آب‌آوری برای خیام به شهادت رسید.

سخنرانی استاد رائفی پور در رابطه با زیر خیمه خورشید-شب دوم

http://www.musicfm.ir/?p=8543

موارد مرتبط

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.